Dit event heeft reeds plaats gevonden ...
Kijk in de Agenda voor actuele activiteiten →

ZO 03 nov  |  10.30 - 12.00 uur

Help, ik ben geboren! Over het geboortetrauma. Lezing door Dr. Rico Sneller:

  • De Kapel, Centrum voor Zingeving en Cultuur | Dr. Rico Sneller
  • U hoeft zich niet aan te melden
  • 10,00 | Richtbedrag ter dekking van de kosten. Uw vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld

Het menselijk lijden begint met de geboorte en veroorzaakt daarmee ons allereerste en meest oorspronkelijke trauma. Dit trauma ligt aan de bron van onze creativiteit en behoefte aan onsterfelijkheid!

Volgens de Joods-Oostenrijkse psychoanalyticus Otto Rank (1884-1939) begint het menselijk lijden met de geboorte. In onze geboorte worden we losgekoppeld van onze moeder en als het ware in de lege ruimte wordt geworpen. De geboorte veroorzaakt ons allereerste en meest oorspronkelijke trauma.

Rank was nauw verbonden met Freud. Maar hij maakte zich geleidelijk aan los van zijn leermeester. Die was van Ranks geboortetrauma niet gecharmeerd. Hij zag hierin een aanval op zijn theorie van het ‘Oedipuscomplex’. Ondertussen verleende Ranks positie wel een meer zelfstandige status aan menselijke scheppingsdrang, kunst en cultuur. Rank vond dat deze gezien moesten worden tegen de onmiddellijke achtergrond van een geboortetrauma, waarmee ze in een soort onzichtbare competitie verkeren. De menselijke creativiteit, aldus Rank, is een ultieme menselijke poging om onsterfelijkheid te verkrijgen.

Dr Rico Sneller (1967) is als universitair docent filosofie en ethiek werkzaam geweest bij de Universiteit Leiden en de Technische Universiteit Eindhoven. Momenteel werkt hij voor de Vrije Academie, HOVO Brabant, Academy Depth Psychology, de Alfarabi University in Almaty/Kazachstan, e.a. Hij is geïnteresseerd in buitengewone ervaringen en veranderde bewustzijnstoestanden, variërend van extase en roes tot helderziendheid en mystiek. 

Meer agenda van De Kapel, Centrum voor Zingeving en Cultuur
Voorbij de Verste Verte - Momenten van transcendentie in kunst en natuur
ZO 15 mrt |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Voorbij de Verste Verte - Momenten van transcendentie in kunst en natuur
Voorbij de Verste Verte kunnen wij een domein ervaren dat ligt buiten het rationele verstand en voorbij de grens van het weten. Het is een gewaarwording, een besef van de grootsheid van de kosmos.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Peter Idenburg
Ine Zantingh: Een nieuwe lente, een nieuw geluid
ZO 22 mrt |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Ine Zantingh: Een nieuwe lente, een nieuw geluid
Wat kijken we ernaar uit: een lente met licht, groei, Pasen. Maar als we om ons heen kijken is er ook veel om ongerust over te zijn. Misschien kan juist de poëzie ons wat ruimte geven, als tegenstem.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Ine Zantingh
Ramses in Vogelvlucht
ZO 29 mrt |
10.30 uur
Theater
Levensbeschouwing en Religie
Ramses in Vogelvlucht
Na een succesvol optreden op Oerol nu in De Kapel: een ode aan het onnavolgbare leven van Ramses Shaffy. "Vertederend, ontroerend en boordevol humor.” Martin Šimek (presentator, cartoonist, columnist)
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Fredie Kuiper en Jorick Jochims
Herman van Tuijl in De Kapel: De helende werking van mantra zingen’.
ZO 05 apr |
10.30 uur
Workshop
Levensbeschouwing en Religie
Herman van Tuijl in De Kapel: 'De helende werking van mantra zingen’.
Alle grote religies werken met mantra’s. Dit heeft te maken met het Goddelijk scheppen. Dat is een groot en onbegrijpelijk proces. Maar we kunnen dat wel innerlijk voelen als we mantra’s zingen.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Herman van Tuijl
Zoek een aanbieder op onderwerp
Acupunctuur Ademwerk en Ademtherapie Alexander Techniek Astrologie en Human Design Ayurveda Bedrijfscoaching Beeldende Kunst & Creativiteit Bouwen en Wonen Centra voor Bewustwording Centra voor Gezondheidszorg Circulaire economie Coaching - Diverse Coaching Communicatie en presentatie Craniosacraal therapie Dansen Deeleconomie Energetisch werk en therapie Energie- en klimaatbeheer Familie- en Systeemopstellingen Feng Shui Financiële dienstverlening Fotografie Fysiotherapie Handanalyse & Handlezen Haptonomie en Haptotherapie Healing en Reading Homeopathie Horeca Hypnotherapie Kinderen-Ouders Kindertherapie Kinesiologie Kristallen en (Edel)stenen Kunstzinnige en Beeldende therapie Land- en Tuinbouw Leefstijlcoaching en Vitaliteitscoaching Leiderschapscoaching Lichaamsgerichte (Psycho)Therapie Lichaamswerk Lifecoaching Loopbaancoaching Mannenwerk Massage Meditatie Mindfulness en Compassie Muziek en Klank Natuur, Tuin en Landschap Natuurbeleving en Natuurcoaching Natuurgeneeskunde Oosterse Geneeswijzen Oosterse Vechtkunsten Opleiding en Training Orthomoleculaire therapie Osteopathie Permacultuur Persoonlijke Verzorging Pijnbehandeling en pijncoaching Professional organizer Psychologische hulp Regressie- en reïncarnatietherapie Reiki en magnetiseren Reizen en Vakanties Relatietherapie Rouwbegeleiding en verliesbegeleiding Shiatsu Sjamanisme Spirituele Coaching Sport en Beweging Stembevrijding en Zingen Stervensbegeleidng en uitvaartbegeleiding Stresscoaching en Burn-out coaching Tai Chi & Chi Kung (Qi Gong) Tantra en Seksualiteit Theater Traumatherapie Verhuur Accommodaties Voedingsadvies & Coaching Voetzorg en Voetreflexologie Vrouwenwerk Wandelcoaching Winkels Yoga Zelfrealisatie Zijnsgeörienteerde begeleiding Zwangerschapsbegeleiding