DO 10 dec  |  20.00 - 22.30 uur

Lecture/ recital: Milda Orvydaitė onder het motto De Fascinatie

  • De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur | Milda Orvydaitė
  • Deuren open vanaf 19.45 uur. Reserveren via de website van De Kapel, zie verder
  • 20,00 | Deuren open vanaf 19.45 uur. Reserveren via de website van De Kapel, zie verder

De Fascinatie is een nieuwe concertserie in De Kapel waarin het verhaal achter de muziek een even grote rol speelt als de muziek zelf.

Op vijf donderdagavonden ontmoet u zowel jonge als reeds gearriveerde musici die de grenzen van hun vak hebben opgezocht. Niet alleen als uitvoerder, maar ook als onderzoeker, componist en verhalenverteller. Elke avond begint met een persoonlijke inleiding waarin de musicus u meeneemt in zijn of haar artistieke zoektocht. Daarna volgt het concert, waarna er ruimte is voor een gesprek met het publiek. Zo ontstaat een unieke ontmoeting tussen maker en luisteraar.

Deze vorm van een zogeheten lecture-recital sluit aan bij een belangrijke ontwikkeling binnen de Nederlandse conservatoria. Artistiek onderzoek speelt daar een steeds grotere rol. Musici verdiepen zich in nieuwe speeltechnieken, rijke muziektradities die niet klassiek zijn, interculturele samenwerking en innovatieve concertvormen.

In Waves and Wires neemt gitarist Milda Orvydaitė u mee in haar unieke muzikale universum. Ze verkent de fascinerende tussenruimte die traditioneel bestaat tussen uitvoerder en componist. Haar recente masteropleiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag – waar ze studeerde onder de gitaarmeesters Pavel Steidl en Campbell Diamond – vormde de perfecte voedingsbodem voor deze zoektocht. Haar afstudeerconcert en artistieke onderzoeksproject stonden dan ook volledig in het teken van de creatie van een gloednieuw concertconcept.

Meer informatie
  • De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
    Potgieterweg 4
    2061CT Bloemendaal
Meer agenda van De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
Lecture/ recital: Emma Breedveld en Juan Pablo Dobal in De Fascinatie
DO 05 nov |
20.00 uur
Concert
Muziek en Klank
Lecture/ recital: Emma Breedveld en Juan Pablo Dobal in De Fascinatie
Wat gebeurt er als een musicus niet alleen speelt, maar ook vertelt waarom hij of zij speelt? Welke vragen, ontdekkingen en persoonlijke fascinaties liggen verborgen achter een concert?
De Kapel Bloemendaal Emma Breedveld en Juan Pablo Dobal
De kunst van het kantelen; over scheppend leven in vertraagde tijd.
ZO 08 nov |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
De kunst van het kantelen; over scheppend leven in vertraagde tijd.
Het is ´kanteltijd´, tijd voor paradigmaverandering. Onze maatschappelijke systemen moeten op de schop. Gaia Collectief Ecolonie kiest voor een leven in de ´vertraagde tijd'. Kirsten vertelt erover.
De Kapel Bloemendaal Kirsten Barink
Lia Hol en Ellen Klaver: Wat doen we met 100 jaar toekomst?
ZO 15 nov |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Lia Hol en Ellen Klaver: Wat doen we met 100 jaar toekomst?
In september vierden we het 100-jarig bestaan van De Kapel. Wat gaat De Kapel de komende 100 jaar beleven? Lia en Ellen, beiden werkzaam in het veld, nemen ons mee in wat zij in de toekomst zien.
De Kapel Bloemendaal Lia Hol en Ellen Klaver
Films that Matter; The Tale of Silyan
DO 19 nov |
19.00 uur
Film
Levensbeschouwing en Religie
Films that Matter; The Tale of Silyan
Een ontroerend verhaal over landbouw, natuur, bestaanszekerheid en verbondenheid. Na afloop gaan we met elkaar in gesprek over de maatschappelijke thema's die de film oproept.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
Grond onder de voeten; veerkrachtig geloof, toekomst van heilige plekken
ZO 22 nov |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Grond onder de voeten; veerkrachtig geloof, toekomst van heilige plekken
Steeds vaker klinkt de vraag: waar vind ik grond onder mijn voeten? Vaste verbanden lossen op, en wie vastloopt, zoekt de oorzaak bij zichzelf. Waar ligt het antwoord? Birgit Jaarsma onderzocht het.
De Kapel Bloemendaal Birgit Jaarsma
Zoek een aanbieder op onderwerp
Acupunctuur Ademwerk en Ademtherapie Alexander Techniek Astrologie en Human Design Ayurveda Bedrijfscoaching Beeldende Kunst & Creativiteit Bouwen en Wonen Centra voor Bewustwording Centra voor Gezondheidszorg Circulaire economie Coaching - Diverse Coaching Communicatie en presentatie Craniosacraal therapie Dansen Deeleconomie Dierenwelzijn en Gezondheid Energetisch werk en therapie Energie- en klimaatbeheer Familie- en Systeemopstellingen Feng Shui Financiële dienstverlening Fotografie Fysiotherapie Handanalyse & Handlezen Haptonomie en Haptotherapie Healing en Reading Homeopathie Horeca Hypnotherapie Kinderen-Ouders Kindertherapie Kinesiologie Kristallen en (Edel)stenen Kunstzinnige en Beeldende therapie Land- en Tuinbouw Leefstijlcoaching en Vitaliteitscoaching Leiderschapscoaching Lichaamsgerichte (Psycho)Therapie Lichaamswerk Lifecoaching Loopbaancoaching Mannenwerk Massage Meditatie Mindfulness en Compassie Muziek en Klank Natuur, Tuin en Landschap Natuurbeleving en Natuurcoaching Natuurgeneeskunde Oosterse Geneeswijzen Oosterse Vechtkunsten Opleiding en Training Orthomoleculaire therapie Osteopathie Permacultuur Persoonlijke Verzorging Pijnbehandeling en pijncoaching Professional organizer Psychologische hulp Regressie- en reïncarnatietherapie Reiki en magnetiseren Reizen en Vakanties Relatietherapie Rouwbegeleiding en verliesbegeleiding Shiatsu Sjamanisme Spirituele Coaching Sport en Beweging Stembevrijding en Zingen Stervensbegeleidng en uitvaartbegeleiding Stresscoaching en Burn-out coaching Tai Chi & Chi Kung (Qi Gong) Tantra en Seksualiteit Theater Traumatherapie Verhuur Accommodaties Voedingsadvies & Coaching Voetzorg en Voetreflexologie Vrouwenwerk Wandelcoaching Winkels Yoga Zelfrealisatie Zijnsgeörienteerde begeleiding Zwangerschapsbegeleiding