ZO 14 jun  |  10.30 - 12.00 uur

Colet van der Ven: Een zeester redden; een pleidooi voor onredelijkheid

  • De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur | Colette van der Ven
  • U hoeft zich niet aan te melden
  • 10,00 | Richtbedrag ter dekking van de kosten. Uw vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld

Een verhaal over moed, hopen tegen beter weten in, vallen, opstaan en opnieuw beginnen, geloven in het onmogelijke, doen wat ondenkbaar is. Of, met de woorden van de Ierse filosoof Charles Handy: “Redelijke mensen proberen zich aan de werkelijkheid aan te passen, onredelijke mensen proberen de wereld aan hun geweten aan te passen.” Een pleidooi voor onredelijkheid.

 

Tijdens en na haar studie orthopedagogiek aan de Universiteit Utrecht werkte Colet van der Ven (1957) in de hulpverlening. Onder andere in India en Haïti met terminale patiënten, in Parijs met prostituees en in Amsterdam met jeugddelinquenten en drugsverslaafden. In 1985 maakte ze de omslag naar de journalistiek. Zij presenteerde voor radio en televisie en maakte interviews en reportages voor landelijke dag- en weekbladen en filosofieprogramma’s voor De Nieuwe Liefde. Daarnaast was ze voorzitter van Onfile, de associatie voor gevluchte journalisten en is ze lid van het liturgisch team van de Dominicusgemeente in Amsterdam. Ze publiceerde een tiental boeken waaronder “Het kwaad en ik”, een persoonlijke zoektocht naar de wortels van geweld. In 2017-2018 studeerde ze integratieve psychotherapie aan De Nederlandse Academie. Sinds 2018 heeft ze, naast haar journalistieke werkzaamheden, een eigen therapeutische praktijk aan huis.

  • De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
    Potgieterweg 4
    2061 CT Bloemendaal
Meer agenda van De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
Elisabeth Kolpa: Luisteren naar je innerlijke stem
ZO 26 apr |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Elisabeth Kolpa: Luisteren naar je innerlijke stem
De hele dag horen we stemmen in ons hoofd met commentaar, beoordelend of veroordelend. De stem van ons ego? En wat is de stem van ons werkelijke Zelf? Daar gaat het in deze interactieve lezing over.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Elisabeth Kolpa
Lezing van Ruben Jacobs over zijn boek: Waar de bijen slapen
ZO 03 mei |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Lezing van Ruben Jacobs over zijn boek: Waar de bijen slapen
Bij de bespreking van zijn boek komen universele thema's aan bod. Hoe vinden we, net als de bijen, onze eigen ‘slaapplaats’, een plek van rust en betekenis in een wereld vol drukte en chaos?
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Ruben Jacobs
Klassiek cello en faggot concert in De Kapel Bloemendaal
DO 07 mei |
20.00 uur
Concert
Muziek en Klank
Klassiek cello en faggot concert in De Kapel Bloemendaal
Donderdag 7 mei 2026 om 20.00 uur verzorgen  Lucia Swarts (cello) en Gerard Wiegers (fagot) een optreden.  Zij zullen werken spelen van Boismortier, Bach, Mozart, Hindemith en Gubaidulina .
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Lucia Swarts en Gerard Wiegers
Rinus van Warven in De Kapel: Geloven voorbij de tegenstelling
ZO 10 mei |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Rinus van Warven in De Kapel: Geloven voorbij de tegenstelling
In deze lezing verkennen we een andere benadering van geloof – niet als systeem van overtuigingen maar als een manier van kijken, ervaren en leven. Wat betekent het om open te staan voor het mysterie?
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Drs. Rinus van Warven
Stilte/retraitedag door Els Gielens in De Kapel Bloemendaal
ZA 16 mei |
11.00 uur
Retraite
Mindfulness en Compassie
Stilte/retraitedag door Els Gielens in De Kapel Bloemendaal
Deze dag staat in het teken van terugkeer naar stilte en het belang daarvan in ons leven. Wanneer we alleen maar aan blijven staan is er geen ingang om werkelijk tot onszelf te komen.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Els Gielens
Ben Prins: Ik ben homo(foob)
ZO 17 mei |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Ben Prins: Ik ben homo(foob)
Als kind wilde Ben vluchten in de wereld van de verhalen. 17 mei is de dag tegen homofobie. Sommigen krijgen te maken met opmerkingen, anderen, erger, met geweld. Ben leverde een innerlijke strijd.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Ben Prins
Lolita Heerens Kamper: Mijn weg als boerin, met de seizoenen mee.
ZO 24 mei |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Lolita Heerens Kamper: Mijn weg als boerin, met de seizoenen mee.
Als vijfde generatie boerin draagt Lolita Heerens Kamper een bedrijf én een geschiedenis van paarden en trekkers en nu weer naar werken met de hand in een gifvrije omgeving in de buurt van Haarlem.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Lolita Heerens Kamper
Films that Matter - The Blue Caftan
DO 28 mei |
19.00 uur
Film
Levensbeschouwing en Religie
Films that Matter - The Blue Caftan
Films that Matter: The Blue Caftan met nagesprek o.l.v. filosoof Ellen Klaver. Een subtiel drama over liefde, ambacht en verborgen verlangens. Drie levens raken verweven rond traditie en verandering.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
Jaap Stork in De Kapel Bloemendaal: Muzikale vrouwen
ZO 31 mei |
14.30 uur
Lezing
Muziek en Klank
Jaap Stork in De Kapel Bloemendaal: Muzikale vrouwen
Een hommage in klank, woord en beeld aan vrouwelijke componisten die leefden in een periode waarin vrouwenemancipatie nog een stip aan de horizon was, te weten de 18e en 19e eeuw. 
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Jaap Stork
Jeroen van der Kris in De Kapel Bloemendaal: Het Aanbod
ZO 07 jun |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Jeroen van der Kris in De Kapel Bloemendaal: Het Aanbod
Hoe leef je verder dankzij de dood van een ander? Deze vraag, en nog vele anderen, komen ter sprake tijdens de lezing van Jeroen van der Kris over zijn boek Het Aanbod, over zijn levertransplantatie.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Jeroen van der Kris
Sylvio Roduner: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis
ZO 21 jun |
10.30 uur
Lezing
Levensbeschouwing en Religie
Sylvio Roduner: Van wanhoop naar daad; over moed in tijden van crisis
Hoe ga je om met de gebeurtenissen in de wereld? De lezing is geen pleidooi voor passief optimisme, maar een oproep tot ‘metanoia’, een fundamentele ommekeer. Een lezing voor wie zoekt naar richting.
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur Sylvio Roduner
Zoek een aanbieder op onderwerp
Acupunctuur Ademwerk en Ademtherapie Alexander Techniek Astrologie en Human Design Ayurveda Bedrijfscoaching Beeldende Kunst & Creativiteit Bouwen en Wonen Centra voor Bewustwording Centra voor Gezondheidszorg Circulaire economie Coaching - Diverse Coaching Communicatie en presentatie Craniosacraal therapie Dansen Deeleconomie Energetisch werk en therapie Energie- en klimaatbeheer Familie- en Systeemopstellingen Feng Shui Financiële dienstverlening Fotografie Fysiotherapie Handanalyse & Handlezen Haptonomie en Haptotherapie Healing en Reading Homeopathie Horeca Hypnotherapie Kinderen-Ouders Kindertherapie Kinesiologie Kristallen en (Edel)stenen Kunstzinnige en Beeldende therapie Land- en Tuinbouw Leefstijlcoaching en Vitaliteitscoaching Leiderschapscoaching Lichaamsgerichte (Psycho)Therapie Lichaamswerk Lifecoaching Loopbaancoaching Mannenwerk Massage Meditatie Mindfulness en Compassie Muziek en Klank Natuur, Tuin en Landschap Natuurbeleving en Natuurcoaching Natuurgeneeskunde Oosterse Geneeswijzen Oosterse Vechtkunsten Opleiding en Training Orthomoleculaire therapie Osteopathie Permacultuur Persoonlijke Verzorging Pijnbehandeling en pijncoaching Professional organizer Psychologische hulp Regressie- en reïncarnatietherapie Reiki en magnetiseren Reizen en Vakanties Relatietherapie Rouwbegeleiding en verliesbegeleiding Shiatsu Sjamanisme Spirituele Coaching Sport en Beweging Stembevrijding en Zingen Stervensbegeleidng en uitvaartbegeleiding Stresscoaching en Burn-out coaching Tai Chi & Chi Kung (Qi Gong) Tantra en Seksualiteit Theater Traumatherapie Verhuur Accommodaties Voedingsadvies & Coaching Voetzorg en Voetreflexologie Vrouwenwerk Wandelcoaching Winkels Yoga Zelfrealisatie Zijnsgeörienteerde begeleiding Zwangerschapsbegeleiding